A vízteres kandallóbetét kazánként működik
Az egész otthon hő-ellátását biztosíthatjuk ezzel a megoldással. A vízteres kandallóbetét nem mindennapi kivitelezést kapott. Ugyanúgy elhelyezhetjük például a nappaliban, mint akármilyen másik modellt és kellemesen be fogja melegíteni, hiszen sugárzó hőt áraszt az üvegpanelen keresztül. Azonban a kiépített csőrendszernek köszönhetően, a vízteres kandallóbetét úgy működik, mint egy kazán. Felmelegíti a vizet és így a helyiségekben található fűtőtestek is felmelegednek. Ezzel a technológiával egyetlen kandallóval felmelegíthető a többszobás lakás is.
Ahhoz megfelelő módon kialakítható legyen ez fajta fűtőrendszer, szükség van néhány dologra. Elsősorban egy kémény mindenképp kelleni fog, hiszen ezen távozik a füst. A vízteres kandallóbetétet könnyedén beszerezhetjük a kandalloepites.hu weboldalról. Gondoskodnunk kell a friss levegő utánpótlásáról és a központi fűtésrendszerről. Ezen kívül, még néhány épületgépészeti tartozékra is szükség lesz a megfelelő kivitelezéshez.
Ebben az esetben is adott a zárt égésterű kandallóbetét kialakítás. Ennek köszönhetően szabályozható lesz a fűtés hatásfoka. Hogyha alaposan karban van tartva a kandalló, akkor biztosak lehetünk benne, hogy ez az egyik legtakarékosabb megoldás a fűtés szempontjából. A zárt égésterű kandallóbetétek a szelepeknek és a légcsatornáknak köszönhetően lehetővé teszik a másodlagos, illetve harmadlagos égést. Ezzel maximalizálni lehet a fűtőanyag teljes felhasználását, így sokkal kisebb százalékban kerül ki szennyező anyag a kéményen. Ehhez mindenképp szükséges, hogy kellően száraz fával fűtsünk.
Gyakran merül fel a kérdés, hogy miért olyan alacsony a hatásfoka a vadonatúj kandallónak. Füstöl, korom keletkezik, azonban a melege alig érezhető valamennyire. A zárt égésterű kandallóbetét csak abban az esetben fog megfelelően melegíteni, hogyha 20%-nál alacsonyabb a fában található nedvesség. Csak ekkor lesz az égés folyamatos és nem keletkezik gőz a fából elpárolgó nedvességből. Ez jelentősen csökkenti a kandalló hatásfokát és nem tesz jót az égésnek.